ACTIVIN – reaktívne moridlá

ICA Group predstavuje novú radu špeciálnych reaktívnych moridiel na dub a gaštan

ACTIVIN sú vytvorené na splnenie aktuálnych požiadaviek dizajnérov: interakcia medzi moridlami ACTIVIN a látkami nachádzajúcimi sa vo vláknach dreva pomáha dosiahnuť unikátne farebné odtiene a veľmi nezvyčajný efekt, zvýrazňujúci vlákna dreva veľmi prirodzeným spôsobom.

Počas uplynulých rokov, keď sa bio-stavebníctvo presadzuje viac ako „eco-friendly“ (priateľské k životnému prostrediu, pozn.), začínajú sa oveľa viac používať drevené podlahy. Súčasne ICA Group znásobuje svoje skúsenosti a vyvíja ACTIVIN moridlá, ktoré rozširujú tvorivé možnosti pre dizajnérov s minimálnym dosahom na životné prostredie.

Vodou riediteľné moridlá ACTIVIN reagujú pri kontakte s látkami tanínu obsiahnutými v dreve ako je dub a gaštan. Použitie týchto eco-friendly moridiel dodá drevu jednoznačný nádych prirodzenosti a charakter, ktorý je nemožné dosiahnuť s inými moridlami.

Celkový estetický vzhľad podlahy povrchovo upravenej s moridlami ACTIVIN je takmer „trojdimenzionálny“. Ďalšie dôležité vlastnosti sú vynikajúce prenikanie do vlákien dreva: dokonca aj keď je drevo poškriabané, moridlo má veľmi dobrý efekt, pričom neodhalí pôvodnú farbu dreva.

Navyše moridlo zlepšuje kvalitu parketových dosiek, ktoré majú uzly alebo sú prerastené (mramorovanie),  pričom vytvára atraktívne nuansy naprieč celou podlahou.

 

 

 

 

Farebná škála ACTIVIN obsahuje 16 odtieňov: od jantáru po íl, a od červeného travertínu po čiernu zem. Nové ACTIVIN moridlá sú ideálne na použitie v rámci súčasných interiérových dizajnérskych riešení, kde je čoraz viac populárnejší dub s otvorenými pórmi, a keď chcú dizajnéri dosiahnuť prirodzenejší vzhľad, aby boli miestnosti jednoduché a príjemné zároveň.

ACTIVIN moridlá sú vyvinuté nie len na povrchovú úpravu parkiet, ale tiež na aplikáciu súčasného nábytku vyrobeného z dubu a gaštanu, ako časť pigmentovanej alebo skladanej zostavy, kde ponúkajú prekvapujúci efekt a neočakávanú ľahkosť použitia.